رفتن به محتوای اصلی

همکاری های تحقیقاتی

شرکت ایزایران به عنوان يکي از برترين شرکت‌هاي مطرح در حوزه فناوری اطلاعات کشور، همواره روند بهبود و تعمیق تخصص و دانش فني خود را در زمينه‌هاي  نرم‌افزار و سخت‌افزار، مد نظر دارد.

شرکت ايزايران با تکیه بر پتانسیل‌های درونی، استفاده از فرصت‌های محیطی، همکاری شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی و دانشگاه‌ها با اهتمام به توسعه خدمات خود در بخش‌های کلیدی کشور در حوزه‌های زیر بصورت فعال حضور دارد:

 

o      مشاوره در طرح‌های فناوری اطلاعات

o      طراحی و پیاده‌سازی انواع شبکه‌های اطلاعاتی و مراکز داده

o      طراحی و تولید انواع سامانه‌های شبیه‌ساز و اتوماسیون صنعتی

o      طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های پایه (سیستم‌عامل، بانک اطلاعاتی، ...)

o      طراحی و توسعه نرم‌افزارهای کاربردی

o      ارائه و پشتیبانی سامانه‌های جامع نرم افزاری

o      ارائه راه‌کارهاي تجارت الکترونيک (کارت‌هاي اعتباري و پرداخت الکترونيک)

 

شرکت ایزایران در نظر دارد در راستای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص هدفدار کردن تحقیق و پژوهش در کشور از دانش و ظرفیت علمی دانشگاه‌های برتر کشور حمایت نماید. در این راستا یکی از حوزه‌های همکاری بهره‌گیری از رساله‌های دکتری و حمایت مالی از آنها در قالب طرح پژوهانه و همچنین بکارگیری نخبگان وظیفه و همکاران تحقیقاتی با بخش دفاع در قالب طرح کسر خدمت سربازی و جایگزین خدمت است که روند انجام آن بصورت زیر خواهد بود.

لازم است تا موضوعات رساله دکتری و پروژه‌های کسر خدمت و جایگزین خدمت، در راستای فعالیت‌های شرکت ایزایران و با تائید کارشناسان شرکت انجام پذیرد.

مراحل همکاری در طرح پژوهانه

        اعلام زمينه تخصصي مد نظر دانشجو به معاونت پژوهش و فناوري شرکت ایزایران با ارسال رزومه از طریق پست الکترونیک به آدرس ICT@isiran.ir

        در صورت تاييد موضوع ارائه شده، از دانشجو براي حضور در جلسه نهايي سازي موضوع طرح دعوت به عمل مي‌آيد. در صورت تصويب نهايي طرح، فرم " اطلاعات رساله دکتری در قالب پژوهانه " توسط دانشجو تکميل گرديده و مراحل زير انجام خواهد شد:

 

مرحله فرم‌ پژوهانه، به همراه مدارک شناسایی معتبر (تصویر شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس) و پروپوزال تایید شده در قالب فایل word وPowerPoint  توسط دانشجو به شرکت ايزايران تحويل مي‌گردد.

مرحله پس از انجام حداقل ۵۰ درصد از پایان نامه که به تائید استاد راهنما رسیده باشد، مستندات مربوطه در قالب فایل word وPowerPoint طی یک نامه رسمی با امضای استاد راهنما برای معاونت پژوهش و فناوري ایزایران ارسال مي‌گردد.

مرحله پس از دفاع رساله دکتري، فایل word  و power point  رساله دکتري، با تاییدیه استاد راهنما و گواهی دفاع از رساله به معاونت پژوهش و فناوري شرکت ايزايران تحويل مي‌گردد. همچنين فايل Word  مقالات مستخرج از پایان نامه به ایزایران تحويل مي‌گردد.

 

در هر مرحله‌ که نیاز به حضور دانشجویان دکتری برای ارائه در شرکت ایزایران باشد، دانشجو موظف به شرکت در جلسه و ارائه موضوع خواهد بود.

دانشجویانی که در حال حاضر در خارج از کشور درس می‌خوانند پس از فراغت از تحصیل مجاز به انجام طرح‌های تحقیقاتی دفاعی در قالب پروژه‌های کسر خدمت می‌باشند.

شرایط سفر به خارج از کشور در حین انجام پروژه­ تحقیقاتی

·       داوطبان پروژه‌های کسر خدمت با قید شرایطی از سوی کارفرما مجاز به  سفر به خارج کشور (شرکت در کنفرانس‌ها، همایش‌‌‌ها، ارائه مقاله، بازدید از نمایشگاه­ها، شرکت در آزمون و ... ) در بازه زمانی محدود می­باشند، به گونه ­ای که لطمه­ای برای پروژه تحقیقاتی آنها نداشته باشد.

·       داوطلبانی که دانشجو بوده و قبل از بکارگیری به عنوان وظیفه، مجوز فرصت مطالعاتی دریافت داشته، می توانند بعد از دریافت پروژه، از کشور خارج شوند.

·       داوطلبانی که دانشجو بوده و پس از معرفی ، عنوان پروژه تحصیلی آنان تصویب شده باشد ، می توانند از فرصت مطالعاتی استفاده نمایند.

·       فرصت مطالعاتی صرفا یکبار در مدت سربازی (انجام پروژه) در مدت زمان مشخص و با قید شرایطی  به فرد داده می شود.

مراحل همکاری در پروژه های کسر خدمت

ارسال رزومه توسط داوطلب به معاونت پژوهش و فناوري شرکت ایزایران از طریق طریق پست الکترونیک به آدرس ICT@isiran.ir

در صورت تاييد موضوع ارائه شده، از دانشجو براي حضور در جلسه نهايي سازي موضوع طرح دعوت به عمل مي‌آيد. در صورت تصويب نهايي طرح، فرم «فرم‌هاي پيشنهاد پروژه» توسط داوطلب تکميل مي‌گردد.

فرم‌هاي ارائه شده مورد بررسي قرار گرفته و در صورت تاييد نهايي از داوطلب جهت سير مراحل تکميلي و تحویل مدارک مورد نیاز (دو قطعه عکس، کپی شناسنامه، کارت ملی و آخرین مدرک تحصیلی) دعوت به عمل مي‌آيد.

در اين مرحله شروع کار به داوطلب اعلام مي‌گردد.

داوطلب در تاريخ‌هاي مقرر، گزارش پیشرفت پروژه را در فرمت مشخص شده به مدير پروژه تحويل مي‌نمايد.

پس از اتمام پروژه، گزارش پاياني پروژه توسط داوطلب در فرمت مشخص شده به مدير پروژه تحويل مي‌گردد.

ارزیابی داوطلب و تصویب کسر خدمت متناسب با گزارشات ارسالي و دستاوردهاي پروژه انجام شده و ميزان کسر خدمت پيشنهادي بر طبق شاخص‌های اعمال میزان کسر خدمت به بنياد نخبگان اعلام مي گردد.

         در صورت نياز، داوطلب براي دفاع از پروژه، موظف به حضور در بنياد نخبگان خواهد بود.

مراحل همکاری جهت جایگزین خدمت

علاوه بر شرایط درج شده جهت همکاری در پروژه های کسر خدمت، داوطلب لازم است حائز شرایط نخبگی نیز باشد.

 

شرایط نخبگی

برابر ماده ۱-۲ آئین نامه احراز استعدادهای برتر و نخبگی مصوب جلسه ۵۸۹ مورخ ۸۵/۰۶/۱۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی "نخبه به فرد برجسته و کارآمدی اطلاق می­شود که اثرگذاری وی در تولید و گسترش علم و هنر و فناوری و فرهنگ­سازی و مدیریت کشور محسوس باشد و هوش، خلاقیت، کارآفرینی و نبوغ فکری وی در راستای تولید و گسترش دانش و نوآوری موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعه علمی و اعتلای جامعه انسانی کشور گردد."

نحوه احراز نخبگی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بشرح زیر می­باشد :

۱- برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر داخلی و جهانی

۲- برگزیدگان از میان آزمون­های سراسری

۳- مخترعان و مکتشفان

۴-دانش آموختگان (برگزیدگان از میان نفرات اول دانش آموخته رشته­های دانشگاهی)

۵-  برترین­های مسابقات علوم قرآنی

۶- شخصیت­های برجسته علمی و اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور

۷- آفرینندگان آثار بدیع و ارزنده ادبی و هنری

۸- برگزیدگان از میان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی

۹- برگزیدگان از میان مدرسین و محققین علوم حوزوی

۱۰- معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان کشور

شرایط احراز هر کدام از بندهای فوق بطور مبسوط در مصوبه ۵۸۹ مورخ ۱۴/۰۶/۸۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است.

 

۴۹9