شرکت ایزایران

رفتن به محتوای اصلی
محصول دو

سامانه سیبل الکترونیکی (مدیریت نتایج و امتیازدهیِ تیراندازی)

سامانه الکترونیکی تیراندازی یکی از ابزارهای نوین آموزشی است که با مشاهده سریع و دقیق محل اصابت هر گلوله در زمان شلیک، امکان اصلاح خطا‌ها و تکنیکها در لحظه آموزش برای تیرانداز و مربی فراهم می‌گردد و در دراز مدت نیز ثبت و آرشیو امتیازها در سیستم رایانه‌ای، گزارش گیریهای آماری و تحلیل داده‌ها را برای مربیان و محققین آموزشی ممکن می‌سازد. بدین ترتیب این زمینه فراهم می‌شود که الگوهای رفتاری نیروها با متدهای علمی‌ استخراج و متناسب با آن شیوه‌های آموزشی نوینی بکار گرفته شوند .
توضیحات

بکارگیری فناوریهای مدرن در تشخیص الکترونیکی محل اصابت گلوله، با افزایش سرعت و دقت و حذف زمانهای تردد در میدان به جهت شناسایی محل اصابت گلوله ها و امتیازدهی و تخصیص این زمان به ارائه آموزش بیشتر به تیراندازان باعث افزایش کارایی دوره های آموزشی خواهد شد .

 رعایت استانداردهای روز دنیا در طراحی میدان تیراندازی مجهز به سامانه های سیبل الکترونیکی باعث حذف ترددهای غیرضروری در میدان شده و ایمنی میدان تیراندازی را افزایش می دهد .

امکان برگزاری مسابقات تیراندازی نظامی با توجه به استاندارد های تعیین شده از طرف فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران IRISSF (I.R Iran Shooting Sport Federation) و فدراسیون تیراندازی جهانی(International Shooting Sport Federation)  ISSF و شورای ورزش نظامی بین- المللی (Conseil International du Sport Militaire)CISM، برای رشته های ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و ۳۰۰ متر. 

قابلیت‌های سامانه سیبل الکترونیکی

سامانه الکترونیکی تیراندازی دارای تجهیزاتی است که به صورت یکپارچه مدیریت و کنترل عملکرد تیراندازان در میادین تیراندازی، مسابقات ورزشی، کاربردهای نظامی و سایر موارد مرتبط با تیراندازی را امکان پذیر نموده و علاوه بر کاهش هزینه های مختلف تیراندازی به وسیله سیبل های سنتی، توانایی ایجاد بانکهای اطلاعاتی بسیار قوی و مفید برای آموزش بلند مدت تیراندازان و تجمیع اطلاعات تیراندازی کلیه میادین در یک سرور مرکزی را فراهم می آورد.

سیبل‌های تیراندازی الکترونیکی، دستگاه‌های هوشمندی هستند که هم زمان با تيراندازي، به صورت خودکار محل برخورد گلوله بر روی صفحه حساس خود را با دقت بسیار بالا به دست آورده و  امتياز به دست آمده را برروی مانیتور کنار تیرانداز نمایش می‌دهند. این سامانه‌های هوشمند به دو صورت ثابت و قابل حمل بوده و قابلیت استفاده در تمام شرایط آب و هوایی را دارند. سیبل‌های تیراندازی الکترونیکی قابل ساخت برای انواع کالیبرهای ورزشی و نظامی در فاصله‌های گوناگون هستند. سیبل های الکترونیکی در دو نوع ورزشی و جنگی وجود دارند.

نمایی از سیبل الکترونیکی برای گلوله با کالیبر بالا و تفنگهای جنگی

سیبل الکترونیکی برای گلوله با کالیبر بالا و تفنگهای جنگی

نمایی از سیبل های الکترونیکی برای کالیبرهای پایین و تفنگهای بادی

سیبل های الکترونیکی برای کالیبرهای پایین و تفنگهای بادی

 

مشخصات

  دارای دقت ۱ میلیمتر برای نوع ورزشی و دقت ۵ میلیمتر برای نوع نظامی

نمایش مختصات برخورد گلوله بر روی رایانه مرکزی و نمایشگر کنار تیرانداز

تشخیص گلوله های خطا رفته و همچنین تشخیص اصابت گلوله دیگران بر روی سیبل

امکان کار با کالیبرهای مختلف (تا ۱۲میلیمتر )

قابلیت کارکرد در شرایط بارانی و برفی

امکان برگزاری تیراندازی شبانه

دارای قابلیت متحرک سازی سیبل

ارتباط بین خط آتش و ردیف سیبل ها به دو صورت بی‌سیم یا باسیم

مطابقت کامل با استانداردهای جهانی ISSF

ویژگیها

کاهش زمان تیراندازی(به علت حذف رفت و آمدهای غیر ضروری جهت مشاهده محل برخورد)

کاهش خطرات ناشی از تردد در میدان تیر

مشاهده سریع و دقیق محل اصابت هر گلوله بلافاصله پس از شلیک

امکان اعمال اصلاحات پس از هر شلیک و در نتیجه قلق گیری موثرتر

ثبت، نمایش، امتیازدهی و چاپ کارنامه

اجرای سناریوی قلق گیری و کمک به تیرانداز برای یافتن قلق اسلحه

مدیریت بر میدان تیر بوسیله فرمانده(شروع تیراندازی- قلق گیری- پایان تیراندازی)

مقایسه اطلاعات دوره های متوالی و ارزیابی میزان پیشرفت افراد

گزارش گیریهای آماری و تحلیل داده‌ها برای مربیان و محققین آموزشی